top of page
teppo lfm.jpg
   Teppo Kettula

Teppo Kettula je zakladateľ a CEO spoločnosti Aikagroup vo Fínsku a investičným riaditeľom Limerock Fund Manager.

Teppo pracoval v rôznych pozíciách v spoločnostiach Ahlstrom (Švédsko) a Andritz (Rakúsko). Takisto pôsobil v diplomatickej službe ako obchodný atašé v Tokiu v rokoch 1992-1995 so zodpovednosťou za vedeckú a priemyselnú spoluprácu na univerzitnej, vládnej a podnikateľskej úrovni. Riadil výstavbu viacerých priemyselných závodov vo Fínsku a v zahraničí. Medzi nimi bol aj najväčší fínsky investičný projekt v Estónsku, podporený programom EU Tacis.

Má skúsenosti s prípravou a budovaním národných a regionálnych inovačných systémov a rozvojových programov v rámci spoločnosti Technopolis, ktorá je najväčším verejne-obchodovateľným technologickým centrom v Európe. Pôsobil ako konzultant pri niekoľkých medzinárodných projektoch vedeckých a technologických parkov v Škandinávii, južnej Európe, juhovýchodnej Ázii, Afrike a Brazílii. Bol konzultantom pre rozvojové projekty OSN v Senegale a Ghane a riadi Inovačné centrum v Botswane.

Pracovní schůzka

Teppo vyštudoval strojné inžinierstvo na Helsinskej univerzite a získal titul MBA na University of Wales vo Veľkej Británii.

bottom of page