top of page
roman_cmalik.png
Roman Čmelík, ACCA

Roman je partnerom Limerock Advisory a riadi JEREMIE Co-Investment Fund. Má mnohoročné skúsenosti s poradenstvom pre súkromných aj verejných klientov a bohatú históriu úspešných transakcií a poradenských mandátov.

Romanove skúsenosti vychádzajú z praxe v investovaní a transakčnom poradenstve od roku 1997, odkedy Roman pôsobil ako manažér a investičný riaditeľ v oblasti private equity, venture capital, a ako poradca pracoval na privatizáciách, podnikových transakciách, due diligence, oceňovaniach a poradenských mandátoch pre lokálnych a zahraničných klientov.

Okrem iných oblastí má Roman špecifické skúsenosti s PPP projektmi, pričom poradensky vystupoval na strane súkromného aj verejného sektora doma aj v zahraničí. Niekoľko rokov sa špecializoval na oblasť non-performing úverov, kde pripravoval monetizačné stratégie ako na strane originátorov úverov, tak aj investorov na ich následný odkup.

Pracovní schůzka

Roman vyštudoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a absolvoval semestrálne pobyty na University of Pittsburgh, USA (ekonómia, žurnalistika) a Georgetown University, Washington, DC, USA (vzťahy vlády a biznisu, Bryce Harlow Institute for Business and Government Affairs). Je členom ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

bottom of page